Obec Dlouhá Stráň

Volnočasové aktivity

Tenisový kurt

Obec Dlouhá Stráň má k dispozici pro místní občany, ale i pro širší veřejnost tenisový kurt. Zároveň slouží jako kurt pro sportovní využití nohejbal a volejbal. Provozní hodiny kurtu nejsou omezeny, je možnost domluvy se správcem kurtu
Jiří Perďochem na tel. +420 723 053 274.

VoleyballTenisový zápasTurnaj

Tenisový kurt.docx

 

Dlouhá Stráň a okolí

Obec se rozkládá na stráni, jež je lemována bohatou přírodní krajinou. Prostředí nabízí řadu možností od turistiky, cyklistiky, běžeckých tras, využití kolečkových bruslí, northwalking atd. V zimě má své zastoupení v podobě tras pro běžky, případně odlehčenou, ale zaručeně zábavnou formu sportu sáňkování. Rok co rok nabývá na své oblíbenosti také houbaření a spokojenost sběratelů vzrůstá každým rokem.

Zimní krajinaZačátečník na běžkáchHoubaření

 

Kostel

Barokní kostel obce byl dostavěn v roce 1777 a zasvětil se svaté Anně. Od té doby se konají bohoslužby. V současné době však probíhají omezeně, a to každý druhý týden (neděle) v měsíci od 15:00 do 16:00. Minulým rokem se zavedla také nová událost, kterou chtějí občané Dlouhé Stráně pojmout za svou další tradici. Jedná se o půlnoční.

Barokní kostelsvatá AnnaNebe

 

Zařízení Dlouhé Stráně

Součástí obecního úřadu v Dlouhé Stráni je také sál spolu s místností pro bar a posezení, včetně sociálních zařízení, který je možný k pronajmutí na akce dle libosti. Mezi nejčastější se zde konají akce zábavného a tanečního charakteru, akce Silvestr, soukromé narozeniny apod. Můžeme zde ovšem také zařadit sportovní aktivity v podobě aerobicu, bodystyling, jogy, ping-pong pro místní občany i širší veřejnost. Pro více informací se můžete obrátit na kontaktech obecního úřadu. 

Slezská Harta

Díky vhodné lokalitě obce Dlouhá Stráň je zde možnost sportovního využití vodní nádrže Slezské Harty. Mezi oblíbenou sportovní, ale i rekreační činností je rybolov, plavání, potápení či jachting.

RybolovSlezská hartaSportovní využití

 

Mikroregion Slezská Harta

Připravili jsme pro Vás také zajímavý odkaz Mikroregion Slezská Harta na volnočasové aktivity, kde si můžete vybrat program přímo šitý na Vás.