Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Volnočasové aktivity

Volnočasové aktivity

Tenisový kurt

Obec Dlouhá Stráň má k dispozici pro místní občany, ale i pro širší veřejnost tenisový kurt. Zároveň slouží jako kurt pro sportovní využití nohejbal a volejbal. Provozní hodiny kurtu nejsou omezeny, je možnost domluvy se správcem kurtu
Jiří Perďochem na tel. +420 723 053 274.

Voleyball Tenisový zápas Turnaj

Tenisový kurt

Dlouhá Stráň a okolí

Obec se rozkládá na stráni, jež je lemována bohatou přírodní krajinou. Prostředí nabízí řadu možností od turistiky, cyklistiky, běžeckých tras, využití kolečkových bruslí, northwalking atd. V zimě má své zastoupení v podobě tras pro běžky, případně odlehčenou, ale zaručeně zábavnou formu sportu sáňkování. Rok co rok nabývá na své oblíbenosti také houbaření a spokojenost sběratelů vzrůstá každým rokem.

Zimní krajina Začátečník na běžkách Houbaření

Kaple

Barokní kaple obce byla dostavěna v roce 1777 a zasvěcena svaté Anně. 

Barokní kostel

svatá Anna Nebe

Zařízení Dlouhé Stráně

Součástí obecního úřadu v Dlouhé Stráni je také sál spolu s místností pro bar a posezení, včetně sociálních zařízení, který je možný k pronajmutí na akce dle libosti. Mezi nejčastější se zde konají akce zábavného a tanečního charakteru, akce Silvestr, soukromé narozeniny apod. Můžeme zde ovšem také zařadit sportovní aktivity v podobě aerobicu, bodystyling, jogy, ping-pong pro místní občany i širší veřejnost. Pro více informací se můžete obrátit na kontaktech obecního úřadu. 

Slezská Harta

Díky vhodné lokalitě obce Dlouhá Stráň je zde možnost sportovního využití vodní nádrže Slezské Harty. Mezi oblíbenou sportovní, ale i rekreační činností je rybolov, plavání, potápění či jachting.

Rybolov Slezská harta Sportovní využití

Mikroregion Slezská Harta

Připravili jsme pro Vás také zajímavý odkaz Mikroregion Slezská Harta na volnočasové aktivity, kde si můžete vybrat program přímo šitý na Vás.