Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA - po kontrole zákazníkem smazat > Dění v obci 2012

Dění v obci 2012

 

Fotogalerie z akce "Jarní setkání", 30. 4. 2013. Podívejte se do fotogalerie akce "Mikulášský večírek", který se konal 8. prosince 2012. K nahlédnutí zde..

 

Mikulášský večírek

 

"Dny obce Dlouhá Stráň", 18. 8. 2012. Nahlédněte do fotogalerie a seznamte se s jejím průběhem.

Dny obce Dlouhá Stráň, 2012

 

I přesto, že jaro stále nepřišlo do našich končin. Zahájili jsme dění v obci pro rok 2012 akci "Jarní setkání". Večerem nás doprovázela hudební dvojice Josef Mikulčák a Marie Nováková. Program byl plný lidových melodií a současných hudebních trendů. Výstupem večera bylo pletení tatarů a vyhodnocení nejlepších, které pak přešly do večerní kauce. Na své si přišli i labužníci jídla, bohaté pohostinství bylo zajištěno. Děkujeme za zábavný večer všem, kteří k nám zavítali a budeme se těšit na další setkání.

Jarní setkání

 

Dne 28. 4. 2012 proběhla akce "Stavění máje a Pálení čarodějnic". Při příležitosti Stavění máje se sešli místní chlapci a muži, aby opět předvedli své umění. O tom, zda se jim tento počin i letos povedl, se můžete přesvědčit na následujících fotografií a videu. Ukončení dne měly na starost čarodějnice, které se slétly až z širokého kraje. Během dne čarodějnice spolu s dvěma průvodkyněmi Bronislavovnou a Vlastomilovnou udělaly okruhovou jízdu kolem obce Dlouhá Stráň a daly hlasitě znát, že jsou zde! Pak předvedly své čarodějnické umění na jednotlivých soutěžích, do kterých se zapojili i ostatní děti. Následně jsme jednu z nich na počest tradice upálili. Pro zájemce lze přeposlat všechny fotografie z dané akce.

Stavění Máje a Pálení čarodějnic