Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA - po kontrole zákazníkem smazat > Dění v obci 2011

Dění v obci 2011

Zakončili jsme společně rok 2011 silvestrovstou zábávou v sále na Obecním úřadě Dlouhá Stráň. Jak místní, tak i širší veřejnost se mohla zúčastnit oslavy Nového roku. Pro ilustraci Vám zveřejňujeme pár fotografií.

Silvestr 2011

 

Znáte všichni ten tradiční profil Štědrovečerního dne? Z kuchyně se valí vůně večeře a skořicového punče. Děti nedočkavě přebíhají od okna ke stromečku a doufají, že pod ním něco přibude? To byste se divili, co obyvatelé obce Dlouhá Stráň konají. Schází se v tento den, aby opět podstoupili "Štědrodenní výšlap". Jste zvědaví, co vše obnáší? Můžete se podívat na fotogalerii a možná Vás to přesvědčí, abyste se tento rok zúčastnili také. Prvním rokem se také v kostele sv. Anny zavedla půlnoční (viz. také ve fotogalerii).

Štědrodenní výšlap

 

V tomto roce jsme pro vás připravili pár akcí, z nichž jedna proběhla 3. 12. 2011 ve smyslu "Mikulášského večírku". Akci zahájil smíšený komorní sbor pod vedením paní Kristýnkové vánočním koncertem. Následně se program ubíral večeří, ukázkou adventních věnců od paní Šimončíkové, Mikulášem pro děti, rozdáváním dárků pro dospělé a volnou zábavou. Na fotogalerii a videa se můžete podívat níže.

 

Mikulášský večírek

 

Už uběhla jistá doba od konání"Slavnosti obce Dlouhá Stráň", která byla dotována z prostředků sponzorů a uskutečněná štědrou výpomoci zúčastněných osob. Jako poděkování těmto lidem, se konalo "Stráňské posezení". Těm, kteří se nemohli zúčastnit, ještě jednou děkujeme a těšíme se opět za rok!

Stráňské posezení, 17. 9. 2011

 

"Slavnosti obce Dlouhá Stráň" se odehrály 6. 8. 2011. Tento den se oslavil bohatým programem. Nejenže slavnosti doprovázela hojná zábava, ale i doprovodné soutěže. O které se jednalo? Můžete se podívat na níže uvedenou fotogalerii, která zachycuje i výše uvedenou událost. Nicméně je k dispozici externí portál s fotografiemi. Podoby.

Slavnosti Dlouhá Stráň 2011

 

Dne 9. července 2011 se konal "Exhibiční tenisový turnaj". Turnaje se zúčastnilo 12 tenistů, rozdělení do týmu po dvou se záměrem čtyřhry. Pro Váš zájem se můžete podívat na níže uvedenou dokumentaci, jejíž součástí je fotogalerie a reportážní video.

Exhibiční tenisový turnaj

 

"Stavění a kácení máje" je starodávná tradice, která se přechovala až do soudobé společnosti. Mužská část obyvatelstva se každým rokem scházela v lese, aby si vyhlídli nejvyšší a nejkrásnější strom, který by následně řádně ozdobili. Přes noc jej pak bedlivě hlídali. Tento akt se vytváří jako projev lásky. "Pálení čarodějnic" je další činnosti, která se váže k tomuto období. Obvykle se jednalo o magickou noc, přes kterou čarodějnice začaly lidem škodit. Na ochranu vesnic a měst se při této příležitosti na vyvýšených místech pálily ohně. Postupem času se z těchto ohňů stalo pálení čarodějnic.

Máj a pálení čarodejnic

 

Vzpomínáte si na období MS v hokeji 2011? Promítáte si v hlavě, kde jste nejčastěji fandili? Občané obce se obvykle scházeli v hospůdce u dobrého moku a okořenili si tak už dostačující hokejové napětí danými sázkami. Výtěžek putoval na zakoupení selete za účelem "odpoledního posezení".

Hokejové posezení